• info@katalogsepeti.net
  • 0850 30 55 700
TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
389 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Sabahattin YILMAZ
  • ADRES: https://g.page/kayserikoleji?share
  • TELEFON: 0 (352) 503 9171
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 08:30 - 17:30

FİRMA HAKKINDA

Kayseri Koleji olarak bu yıl yani 2020-2021 eğitim öğretim döneminde hizmete başlamış bir kurumdur. Öğrencilerimize kaliteli bir okul sunabilmek için yoğun bir çalışma içerisindeyiz.

Kayseri Koleji olarak; Tecrübeyi çok önemsiyoruz. Her ne kadar okulumuz yeni açılsa da, büyük bir birikimi ve özel okul tecrübesini Kayseri Koleji çatısı altında bir araya getiriyoruz. Gerek biz yöneticiler ve dahi öğretmenler yıllarını özel okullarda çalışmış bir kadro olarak birikimlerimizi çocuklarınızın ve dolayısı ile sizlerin hizmetine sunmak üzere bu çatı altında bir araya geldik.

Günümüz şartlarınıda göz önünde bulundurarak çocuğunuzun güvenliğini çok önemsiyoruz. Güvenlikten sadece fiziki güvenlik ve pandemi süreci ile ilgili alınacak bütün tedbirlerde dahil olmak üzere, asıl güvenliğin çocuğunuzu iyi tanımanın, takibini doğru yapmanın, akran gurubundan ve çevreden çocuğunuza yansıyabilecek olumsuzlukardan çocuklarınızı korumanın sizin kadar bizimde görevimiz olduğu bilincindeyiz.

Sevgili veliler okulun kurallı bir yer olması gerektiğine inanıyoruz. Hayatta her şey bir kural üzere yaratılmışken, sizler çocuklarınıza evinizde birçok kural öğretirken onlara güzel davranışlar kazandırıp ahlaklı bir fert olmaları için uğraşırken okulda aynı şeylerin işlenmiyor olması kabul edilemez. Okul öğrencilere başıbozukluk aşılayan bir mekan olamaz. Sizler özel okullara ödediğiniz paralarla şımarıklık, başıbozukluk ve kuralsızlık satın almamalısınız. Okulumuz bir yandan çocukların sabah okula koşarak gelebileceği bir sevgi ve aile ortamı oluştururken diğer yandan da çocuklarınıza kurallara uymayı, öğrenci gibi öğrenci olmayı ve dahi güzel davranışlar kazandırmayı sağlayacaktır. Ahlaklı olmadan bilgili olmak ne kadar anlamsızsa, ahlaklı cahil olmakta bir o kadar anlamsızdır.

Okul öğretmeni kadar okuldur felsefesinden hareketle, çocuklarımızı altından saraya bile koysak yeterli liyakat ve ehliyete sahip öğretmenler olmadan çocuklarınıza doğru eğitim verip başarılı olamayacağımızı biliyoruz. Bu nedenle emanetiniz ehil ve emin ellerde olacak.

İyi eğitim insanı tanımakla keşfetmekle başlar. Rehberlik servisimiz çocuğunuzu çok iyi tanıyıp, doğru yönlendirme ile onların sırdaşı olurken, danışman öğretmenlik sistemimiz sayesinde, çocuğunuzla alakalı her bilgiyi haftalık olarak bizzat telefonla aranarak elde edeceksiniz. Bunun yanında internet ortamından çocuğunuzla alakalı her bilgiye ulaşabileceksiniz.

Özel okula giden bir öğrencinin, tekrar dışarıdan etüt, kurs, dershane, bire bir ders gibi çalışmalara ihtiyacı olmadığını, ihtiyaç duyduğu bütün çalışmaların okulunda yapılması gerektiğine inanıyoruz. 11 ve 12 sınıflarda öğrencilerimize sınav odaklı her tür çalışmayı biz yapacağız. Etüt, birebir etüt, hafta sonu , hafta içi hazırlık kursları, akşam online soru çözüm saatleri, sınavlar, denemeler, genel denemeler ve sınav kampları okulumuz tarafından yapılacaktır.

9 ve 10. sınıflarda çocuğunuzun dil seviyesine göre oluşturulacak seviye gurupları ile ağırlıklı olarak pratiğe yönelik yabancı dil eğitimi verilecektir.
Yurt dışı dil kamplarının çocuğunuzun geleceğine katkı sağlayacağına inanıyoruz.

Bilimi, sanatı, sporu sadece kullanan, izleyen değil üreten, içinde yer alan fertler yetiştirmek en büyük çabamız olacaktır.

Bilim, sanat, spor alanlarında sene başında öğrencilerimizin tercihleri doğrultusunda oluşturacağımız kulüp (robotik, kodlama, yazılım, sanat, spor) laboratuvar, atölye ve proje çalışmaları ile çocuklarımızın bir enstrüman çalmasını veya görsel sanatlarda kendini ifade edebilmesini ya da bir spor dalıyla uğraşmasını, sadece okuyan değil, kendini yazarak da ifade edebilen, öz güven sahibi fertler olarak yetişmesini sağlamak önemli çabalarımızdan birisi olacaktır.

NOT: Çocuğunuzu, ülke gençliği ile ilgili idealleri olan, eğitimden başka derdi olmayan, şehrimizin ve ülkemizin ortak değerlerine bağlı, çağı ve dünyayı kavrama çabasında olan bir okulda okutmak istiyorsanız, bizimle tanışmadan çocuğunuzun geleceğine karar vermeyin.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.