• info@katalogsepeti.net
  • 0850 30 55 700

HABER DETAYI

Ocak 31, 2022 9:00 am

Külça çelik kapı

Külça çelik kapı

Firmamız çelik kapı sektörünün ilklerinden olup, yapmış olduğu yenilikler, ürün zenginliği ve kalitesiyle sektörünün lider firmasıdır. Külça Çelik Kapı 1992 yılında Kayseri Ağaç İşleri Sanayi Sitesinde üretime başlamıştır. Külça Çelik Kapı 1995 yılından beri limited şirket olarak ticari faaliyetlerine devam etmektedir. Kısa zamanda üretim alanını 3000 m2‘ye yükselterek sektörünün öncü kuruluşları arasında yer almıştır.

2005 yılında Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde 11.000 m2 kapalı alan üzerine yeni bir üretim tesisi inşa eden şirketimiz yıllık 15.000 adet çelik kapı üretim kapasitesine ulaşmıştır. Türkiye geneline bayilik sistemini kuran Külça Çelik Kapı yaklaşık olarak 75 seçkin bayiye sahip olup yıllık satışının %60’ını yurt içi pazara, %40’ını yurtdışı pazara yapmaktadır. İhracat yapmış olduğumuz başlıca ülkeler Suudi Arabistan, Nijerya, Sudan, Kuveyt, Ürdün, Filistin, İsrail, Yemen, Azerbaycan, Arnavutluk, Ukrayna, Alamanya, Hollanda ve Belçikadır.

Kuruluşundan itibaren Ar-Ge çalışmalarına büyük önem veren firmamız özel araştırma ve deneylerden sonra Türkiye’de bir ilke imza atarak Türkiye’de ilk ve tek ekstra güvenlik sistemi olan TIRNAKLI SİSTEMİ  geliştirerek Türk Patent Enstitüsü’nden patentini almıştır. (Patent No : 2001 : 2469) Tırnaklı sistem sadece Külça Çelik Kapı tarafından üretilmekte olup, Türkiye’de ilk ve tektir. Müşteri istekleri doğrultusunda Alman teknolojisiyle üretilen parmak izli ve uzaktan kumandalı kilit sistemli kapılar yapılmaktadır.

Şirketimizin prensibi yüksek kaliteli ürünlerimizi rekabetçi fiyatlarla sunmak, Yaptığı yeniliklerle çelik kapı güvenliğini her geçen gün daha da artırmak, estetik olarak daha modern çelik kapılar yapmak, değişen pazar şartlarına cevap verebilecek aktif bir organizasyon yapısı oluşturmak ve yapılan her işte yüksek ahlaki standartlar dahilinde güvenirlik ilkesiyle hareket etmektir.

Bunu da “Bir Ömür Dostça ” sloganı ile bütünleştirmek en büyük hedefimizdir.

Ürünlerimiz TSE belgeli olup şirketimiz ISO 9001 : 2000 belgesine sahiptir.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.